Wypożyczalnia

wynajem i wypożyczalnia pętli indukcyjnych obsługa konferencji

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, uruchomiliśmy platformę usługową polegającą na wykonywaniu tymczasowych instalacji systemów pętli indukcyjnych dostosowanych do wymaganej powierzchni. Naszymi klientami są głównie firmy organizujące konferencje, szkolenia, podczas których niezbędne jest działanie pętli indukcyjnej.

Jak wypożyczyć odpowiednią pętlę indukcyjną na wydarzenie kulturalne, konferencję?

Proszę przesłać zapytanie na adres: info@instalacjenaglosnieniowe.pl ,w którym zawarte będą informacje dotyczące:

  1. rodzaj obiektu (np.: hotel, urząd miasta, itp.) oraz lokalizacja (nazwa miasta)
  2. spodziewana liczba uczestników spotkania
  3. czas trwania wydarzenia (np.: konferencja 1, 2 dniowa lub więcej)
  4. rozpiska, agenda wydarzenia (lub informacja, czy istnieje możliwość rozłożenia pętli indukcyjnej w godzinach porannych przed wydarzeniem, czy w dzień poprzedzający w godz. popołudniowych)

W ramach obsługi konferencji z użyciem pętli indukcyjnej wielkopowierzchniowej wykonujemy następujące czynności:

  1. rozłożenie układu pętli indukcyjnej na zadanym obszarze (w granicach do 100mkw z uwagi na specyfikę systemów indukcyjnych). Może również zaistnieć konieczność rozłożenia 2 lub więcej układów pętli indukcyjnych – ta opcja stanowi odrębną kwestię przy wycenie usługi.
  2. podłączenie pętli indukcyjnej do istniejącego bądź wynajętego systemu nagłośnienia
  3. oznaczenie obszaru objętego działaniem układu pętli indukcyjnej (odpowiednie stojaki teleskopowe z informacją o działającym układzie pętli oraz informacja na drzwiach sali bądź przed wejściem na salę)
  4. 2-osobowa obsługa pętli indukcyjnej (jej poprawnego działania) podczas trwania wydarzenia
  5. demontaż układu pętli

Cena wypożyczenia pętli indukcyjnej

W zależności od kilku czynników ryczałtowe ceny wypożyczenia kształtują się na poziomie od 4500zł netto za 1 dzień, z tym, że jeśli konferencja trwa 2 lub więcej dni, koszt każdej następnej doby wynosi 2000zł netto.
Zatem całkowity koszt 2 dniowego wydarzenia wynosi: 4500zł netto + 2000ał netto = 6500zł netto.

Czy i kiedy opłaca się wypożyczać pętle indukcyjne?

W zależności od sytuacji oraz cykliczności wydarzeń można rozważyć następujące warianty:

Wypożyczenie pętli indukcyjnej
Ma uzasadnienie w przypadku incydentalnych wydarzeń z użyciem pętli indukcyjnych lub jeśli seria wydarzeń odbywa się w różnych miejscach Polski.

Coraz częściej natomiast w wymaganiach przedstawianych przez organizatora wydarzeń pojawia się pozycja pętli indukcyjnej, dlatego można również rozważyć zakup pętli mobilnej.

Ceny takich urządzeń w zależności od wyposażenia zestawu kształtują się na poziomie od około 14tys zł netto wzwyż. Należy jednak zdać sobie sprawę z faktu konieczności przeszkolenia osoby zajmującej się obsługą pętli indukcyjnej i wyposażenia jej w odpowiednie urządzenia pomiarowe.

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że taki scenariusz nie musi być do końca wygodny dla organizatora, dlatego wyszliśmy z inicjatywą w postaci możliwości wypożyczenia pętli wraz z profesjonalną obsługą.

Instalacja pętli indukcyjnej na stałe
Taka sytuacja może mieć miejsce jeśli jesteśmy w posiadaniu obiektu lub jeśli w danym obiekcie cyklicznie odbywają się konferencje bądź wydarzenia wymagające obecności pętli indukcyjnej.

Hotele czy centra konferencyjne coraz częściej wykazują chęć zainstalowania pętli indukcyjnej na stałe (jeśli warunki techniczne pozwalają na taki montaż). Wspominamy o tej opcji ponieważ może się okazać, że koszt obsługi 3 lub 4 wydarzenia pokryłby wydatek poniesiony na montaż pętli indukcyjnej na stałe.

Z myślą o obiektach, które w swojej ofercie chciałyby zaproponować organizatorom wydarzeń pętlę indukcyjną polecamy rozwiązania stacjonarne. Podnoszą one prestiż miejsca zapewniając również większą dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami. Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę: Czym jest pętla indukcyjna